DLG melžimo robotų bandymai

DLG melžimo robotų bandymai

GEA dar labiau padidino savo melžimo robotų efektyvumą didesnėse bandose, tam panaudojant naują automatinės melžimo sistemos DairyRobot R9500 konfigūraciją.

Pasidalinti su kitais

Stiprybė skaičiuose: GEA robotai taupo energiją ir vandenį, ypač didesnėse bandose

Patobulinta roboto konfigūracija leidžia į vieną pieno liniją sujungti iki 8 melžimo robotų, taip pat iki 16 robotų pajungti prie vieno pieno aušintuvo, taip reikšmingai sumažinant energijos ir vandens sąnaudas kelių melžimo robotų sistemose. Naujas nepriklausomas Vokietijos Žemės ūkio bendrijos (Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft – DLG) tyrimas parodė labai gerus ekonomijos rezultatus sistemoje su dviem melžimo robotais.

Bandymai atlikti 2023 metų gegužės mėn., juose DLG vertino GEA monobox melžimo sistemos sąnaudas. DairyRobot puikiai pasirodė visose srityse. Imant optimizuoto ūkio scenarijų 100 litrų pamelžto pieno reikalingos elektro sąnaudos sumažėjo net trečdaliu, o vandens suvartojimas – apie 13%, lyginant su ankstesniu šio roboto modeliu.

Antras raundas: išskirtiniai dviejų robotų sistemos rezultatai

Antrasis tyrimas, atliktas su dvejų mežimo robotų sistema, taip pat parodė puikius rezultatus. Lyginant su ankstesniais DLG bandymais, suvartota iki 29% mažiau elektros energijos ir iki 18% vandens.

Šios sąnaudos sietinos su kelių robotų apjungimu į bendrą sistemą – centralizuotai iš vieno aprūpinimo modulio tiekiant elektrą ir vandenį, sutaupoma tuo daugiau sąnaudų, kuo daugiau robotų yra sujungta (maksimaliai taip galima sujungti iki 4 robotų). Ekstrapoliuojant į 100 litrų pamelžto pieno, melžimo robotai tam sunaudoja tik 1.1 kWh elektros esant optimaliam scenarijui. Sąnaudų prasme, GEA DairyRobot R9500 kelių robotų sistema pasižymi išskirtinai taupiu resursu suvartojimu.

Faktus apie skirtingų scenarijų vandens ir elektros sąnaudas galite rasti  profi 09/2023 straipsnyje apie GEA DairyRobot 9500 ir palyginti su kitų sistemų bandymkitais profi bandymų duombaze (įskaitant 3/2022 ir 9/2023 leidinius).

Taupymo didinimas

Naujoji robotų konfigūracija pakelia masto ekonomiją į naujas aukštumas. Šiuo atveju pirminis robotas valdo kitus prijungtus sistemoje. Tai leidžia prijungti iki 8 robotų prie pagrindinės pieno linijos ir iki 16 melžimo robotų prie vieno pieno aušintuvo.

Papildomai sutaupoma, kai energija, reikalinga sistemos plovimo vandeniui pašildyti, paimama iš energijos rekuperacijos sistemos ar ūkyje jau naudojamo boilerio. Tačiau tai, kiek per metus galima sutaupyti, jau priklauso nuo ūkio specifikos ir situacijos. „Tai dar labiau pabrėžia mūsų konsultacijų ūkininkams, svarstantiems perėjimą prie automatinio melžimo, svarbą ir leidžia jiems suplanuoti, pastatyti ir pasiekti reikšmingą ekonomiją“,  pastebi Michael Berentzen iš GEA Farm Technologies.

Susidomėjai? Gyvulininkystės įrangos vadybininkų kontaktus rasi čia.

Taip pat skaitykite

Lyderiaujantys sprendimai – fermų įranga Royal de Boer

Olandų kilmės prekinis ženklas, sukaupęs daugiau nei 100 metų patirtį fermų vidaus įrangos gamyboje jungiasi prie mūsų atstovaujamų gamintojų sąrašo!

Nori sutaupyti?

Pasirūpink PÖTTINGER atsarginėmis dalimis iš anksto, pasinaudok -20% Каlėdine nuolaida ir gauk dovanų!

10 priežasčių kodėl rinktis rulonų perkandėją TANCO I73

Pasipildėme pašarų ruošimo technikos sandėlį ir specialiai Jums paruošėme išskirtinės kokybės rulonų perkandėjo TANCO I73 su birių produktų kaušu TANCO I74 kombinaciją.

Meniu